Zaručený postup, jak uchovat vodu v nádrži i po ukončení koupání
Při péči o bazénovou vodu je potřeba mít neustále po ruce celou armádu chemických přípravků, které pomáhají v boji proti znečištění a jiným komplikacím. A je zde ještě jeden, který se vám bude hodit při zazimování nádrže. Nejedná se samozřejmě o nic jiného, než o zazimovač do bazénu Chlorito.
Jak jeho název napovídá, jde o pomocníka při stabilizaci vody v nádrži v průběhu chladné části roku. Právě díky němu vodu na jaře najdete v takové kondici, v jaké ji na podzim uložíte pod krycí plachtu.
Naučte se správný postup zazimování bazénu
Ovšem pozor, až tak snadné to také není. K uchování dobré kvality vody až do následující sezóny je nezbytné, abyste ji uložili ke spánku v co nejlepší kondici. To konkrétně znamená, že musí být prostá znečištění, nesmí být zakalená, v nádrži nesmí být inkrustace ani biofilm na hladině, a samozřejmě ani makroskopické nečistoty. Jedině za takových podmínek a při dobrých hodnotách pH i koncentrace aktivní látky je možné dále použít zazimovač.
Mráz ani led už vaši nádrž neohrozí
To ovšem udělejte až poté, co snížíte hladinu vody až pod vstup do filtrace. Kdyby zde voda v mrazivých dnech ztuhla, mohlo by dojít k poškození bazénových technologií. Právě proto je nezbytné hladinu snížit, otvory zaslepit a veškeré příslušenství vyčistit a suché uschovat pod střechu.
Pakliže jste v postupu práce došli až sem, pak už vám toho mnoho nezbývá. Ovšem stále je to velmi důležité – hladinu vody totiž nesmíte zapomenout opatřit dilatačními plováky, anebo alespoň PET láhvemi s pískem. Právě ty budou tvořit spolehlivou bariéru, která pohltí tlakovou sílu ledu. Jedině v případě, že plováky správně rozmístíte, budete mít jistotu, že mráz vaši nádrž nijak nepoškodí.
Uvidíte, že hned následující rok zjistíte, jak se vám takový postup vyplatil – kolik peněz jste díky zazimování bazénu ušetřili za vodu.